پنجره دو جداره upvc

ساختمان به مرحله ای رسیده بود که کارفرما از من خواست تا یک پنجره دوجداره با کیفیت و به صرفه برای ساختمان پیدا کنم.

یک ساختمان ۸ طبقه که هر طبقه ۲ واحد بود و هر واحد ۷ پنجره لازم داشت. شاید خرید برای یک پنجره کار زیاد سختی نباشه و نیاز به اطلاعات زیادی نداشته باشه ولی خرید ۱۱۲ تا پنجره برای یک ساختمان حتماً نیاز به اطلاعات کافی دارد تا هم در خرید صرفه جویی شود و هم یک پنجره با کیفیت انتخاب کنیم.

خب حالا با در میان گذاشتن قسمتی از تجربیات خودم در بازار درب و پنجره یو پی وی سی اطلاعات کافی را به شما می دهم تا بتوانید خرید مورد نظر خود انجام دهید.

در همان ابتدا که دنبال پنجره دوجداره در بازار و اینترنت می گشتم با کلی برند و انواع کیفیت ها و قیمت ها مواجه شدم و متوجه شدم خرید یک پنجره کار خیلی آسانی هم نیست.

وقتی این همه برند را دیدم به سراغ یکی از فروشنده ها رفتم و قیمت یک برند پروفیل upvc را از آن گرفتم،به نظر قیمت پایین و مناسبی میومد،سپس سراغ یک فروشگاه دیگر رفتم و از آن قیمت گرفتم و دیدم ،برای یک پروفیل با همان ابعاد و اندازه یک قیمت بالایی به من داد!!!

کنجکاو شدم و از آن فروشنده پرسیدم دلیل این همه تفاوت قیمت بین این برند ها چیه؟؟!!!

به من گفت تو بازار کلی برند پروفیل نامرغوب هست،برای این که به من ثابت کنه از من خواست پیش همان فروشنده بروم و ازش بخوام قسمتی از پروفیل خودش را به عنوان نمونه به او بدهد و پیش او برگردم. پس از این که نمونه را پیش فروشنده دوم آوردم همان ابتدا سطح مقطع دو پروفیل را اندازه زد و جالب بود پروفیلی که به عنوان نمونه آورده بودم چند میلی متر از حالت استاندارد کمتر بود و وقتی کنار هم قرارشان داد شاید به چشم مشخص نبود. ولی یک مورد که به خوبی به چشم مشخص بود  رنگ پروفیل مرغوب تر سفید تر و روشن تر بود. سپس چند ضربه به پروفیل زد که به راحتی تغییر شکل داد ولی پروفیل خودش با همان ضربات به همین راحتی ها تغییر شکل نداد،همچنین به من گفت این پروفیل ها پس از مدت کوتاهی تغییر رنگ می دهند و حالت اولیه خودشان را از دست میدهند.

این ها نمونه هایی از مشخصات پروفیل های نامرغوب می باشد که شاید درنگاه اول تمامی آن ها شبیه به هم باشند ولی با هم تفاوت های بسیاری دارند که از نگاه ما پنهان می باشد. 

از این رو وقتی دیدم فروشنده اطلاعات خوبی به من می دهد و فقط برای فروش خود و سودجویی اینکار را انجام نداده و با اثبات پروفیل خود و همانند یک مشاور در این بازار با این همه کیفیت و برند کنار من بود به او اطمنیان کردم و پس از این که اطلاعات کافی و جامع به من داد از او خرید کردم و الان چندین سال می باشد که با این فروشنده کار میکنیم و بسیار از او و کیفیت پروفیل های آن راضی هستیم. 

حالا می خواهیم این اطلاعاتی که این فروشنده به ما داد به همراه تجربیات خودمان را یا تیترهای مختلف به شما بگوییم تا ما هم همانند یک مشاور خوب کنار شما بایستیم تا بتوانید یک خرید مناسب انجام دهید.

اول از همه و قبل از شروع نکات خرید درب و پنجره دو جداره upvc این نکته را در تمامی خرید های خود در نظر بگیرید:

هیچ وقت صرفه جویی در قیمت را با انتخاب برند های بی کیفیت و نامرغوب در نظر نگیرید.چرا که دقیقا این موضوع بر عکس می باشد و با انتخاب برند های نا مرغوب هزینه های تعویض و تعمییر بعد از آن بسیار بیشتر از هزینه های اولیه آن می باشد.پس کیفیت را قربانی قیمت نکنید.

 

ابتدا به عواملی که در قیمت پنجره های دوجداره تاثیر می گذارد اشاره میکنیم،سپس اطلاعات مورد نیاز درب و پنجره upvc را به شما می دهیم.

عوامل موثر در قیمت انواع درب و پنجره دو جداره:

1-نوع پروفیل (upvc،آلومینیومی و ...)

2-برند پروفیل

3-یراق آلات (نوع و برند آن)

4-نوع پنجره یا درب (تک حالته ،دو حالته و ...)<در ادامه توضیح داده می شود>

5- جنس و نوع شیشه

6-نوع نوار درز بند

درب و پنجره upvc

 

upvc چیست ؟؟

یو پی وی سی (UPVC) ماده ای متشکل از نفت خام و نمک طعام (کلرید سدیم) می باشد که مخفف کلمه         

(Unplasticised Poly Vinyl Chloride) است و به معنای PVC سخت شده و به یا به عبارتی دیگر PVC است که حالت پلاستیک (نرم) آن از بین رفته است.

-مزایای استفاده از درب و پنجره upvc مرغوب و استاندارد:

1-استحكام و مقاومت بالا

2-تنوع رنگي بالا

3-ثبات رنگ بالا

4-عایق صوتی و حرارتی بسیار مناسب

5-افزایش ایمنی و امنیت

6-تولید با اشکال هندسی متفاوت

7-استفاده از شیشه های چند جداره

8-تنوع زیاد در باز شوها

9-نصب و تعویض آسان نسبت به پنجره های دیگر

-اجزای پنجره دو جداره upvc:

اجزای پنجره دو جداره upvc

 

عوامل موثر در قیمت پنجره upvc:

عواملی که در بالا توضیح داده شد در مورد تمامی پروفیل های می باشد که شامل upvc هم می باشد ولی به جز عواملی مانند نوع برند،نوع شیشه،یراق الات که بسیار تاثیر گذار می باشند، به عوامل دیگری بستگی دارد که به طور کامل توضیح داده می شود.در واقع با دانستن این عوامل می توانید شناخت بیشتری از درب و پنجره های upvc داشته باشید.

-شکل ظاهری پروفیل از لحاظ کاربرد

پروفیل upvc از لحاظ شکل ظاهری انواع مختلفی دارد که در تعیین قیمت آن بسیار تاثیر گذار می باشد.

 ما مهم ترین و پر کابرد ترین آن ها را به شما معرفی میکنیم.

پروفیل فریم:این پروفیل بعنوان قاب دور برای ایجاد کلاف استفاده می شود که در انواع نوسازی، لبه دار یا بازسازی، کشویی و ... تولید می شوند. این پروفیل از لحاظ ابعادی دارای سطح مقطع های 6 و 7 سانتی متری می باشد و در بعضی برند ها سطح مقطع 5 و 8 سانتیمتری موجود می باشد.

پروفیل فریم

پروفیل مولیون:سطح مقطع پروفیل مولیون به شکل T می باشد و بعنوان تقسیم کننده پنجره بصورت افقی یا عمودی استفاده می شود که درانواع مولیون متحرک،مولیون کشویی و... تولید می شود.

پروفیل مولیون

پروفیل لنگه،بازشو یا ساش:همانطور که از اسم این پروفیل مشخص است، این پروفیل بعنوان بازشو مورد استفاده مقرار می گیرد. شکل استاندارد این پروفیل بصورت S می باشد و در انواع بازشو پنجره،بازشو درب،بازشو کشویی تولید می شود.

پروفیل لنگه

پروفیل های جانبی:در انواع و اشکال خاص درب و پنجره upvc بعنوان مکمل بکار می روند. بطور مثال پروفیل پنل بجای شیشه کاربرد دارد و یا پروفیل کانکتور بعنوان اتصال دهنده دو پنجره کنار یکدیگر استفاده می شود.

-عرض سطح مقطع پروفیل upvc:

پروفیل های upvc از لحاظ عرض سطح مقطع به عنواع مختلفی تقسیم می شوند که در حالت استاندارد با عنوان سری 60 و70 نام گذاری می شوند(در بعضی برند ها سری 50 و 80هممو جود می باشد)

به عنوان مثال منظور از سری 60 عرض سطح مقطع پروفیل می باشد که 60 میلیمترمی باشد.

-تعداد حفره پروفیل upvc:

فضاهای داخلی ایجاد شده در عرض پروفیل(در راستای افقی) از دیواره های UPVC را چمبر یا حفره می گویند که در اکثر برندهای پروفیل درب و پنجره دوجداره، از 3 حفره تا 7 حفره قابل تغییر است.در حالت نرمال سری 60 دارای 4 یا 3 حفره و سری 70 دارای 5 یا 4حفره می باشد که بستگی به نوع برند دارد.

به عنوان مثال در پروفیل زیر 4 حفره وجود دارد.

تعداد حفره پروفیل upvc

-رنگ پروفیل :

پنجره دوجداره از لحاظ رنگ، به سه دسته سفید(رنگ اولیه پروفیل (upvc)، لمینت و رنگی تقسیم می شود.

پنجره طرح چوب یا لمینت از چسباندن روکش طرح چوب بر روی پروفیل سفید تولید می گردد.

پنجره دوجداره رنگی نیز از رنگ کردن پروفیل با استفاده از رنگ های مخصوص پروفیل UPVC تولید می شود.

پروفیل رنگی upvc

پروفیل رنگی ولمینت در حال حاضر بیشترین فروش را در نوع رنگی بودن پروفیل دارد که موجب افزایش تقریبی 30 الی 35 درصدی قیمت کل می شود.

-نوع لاستیک درزبند:

لاستیک درزگیر(گسکت) درب و پنجره را می توان از مهمترین قطعات این محصول در زمینه عایق بندی دانست. در نتیجه کیفیت آن کاملا در افزایش و تداوم عایق بندی درب و پنجره Upvc موثر می باشد. در برندهای معتبر درب و پنجره دوجداره معمولا از دو نوع لاستیک TPE و EPDM ای پی دی ام برای نوار لاستیکی دور پنجره استفاده می کنند.

درزبند epdm

کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در این لاستیک های درزگیر موجب مقاومت آن در مقابل نور خورشید و تحمل اختلاف دما، عدم اکسیده شدن در شرایط آب و هوایی، مقاومت در برابر فشار باد و برگشت پذیری به حالت اولیه خواهد شد. در واقع قیمت لاستیک درزگیر وابسته به نحوه تولید و کیفیت مواد اولیه است. برخی از تولید کننده ها برای کاهش قیمت پنجره دوجداره از لاستیک درزگیر ارزان استفاده می کنند که به مرور زمان موجب افت کیفیت درب و پنجره خواهند شد.

- نوع باز شو و شکل پنجره:

پنجره های دو جداره از لحاظ نوع باز شو به عنوان مختلفی تقسیم می شوند که در قیمت ان ها هم تاثیر گذار می باشد.

1-پنجره دوجداره upvc ثابت:

پرکاربردترین، ساده‌ترین و کم خرج‌ترین مدل پنجره دوجداره؛ پنجره دو جداره upvc ثابت است.این پنجره‌ها نیاز به هیچ مکانیزمی برای باز و بسته شدن ندارند و در نتیجه عایق خوبی در مقابل صوت، حرارات و گرد و غبار می باشد.

پنجره ثابت دوجداره

2-پنجره دوجداره upvc تک حالته:

این مدل پنجره دوجداره نیز بسیار پرکاربرد و به صرفه می باشد.این نوع پنجره روی یک محور افقی باز می‌شوند .

پنجره تک حالته2 جداره

3-پنجره دوجداره upvc دو حالته:

این نوع پنجره دوجداره از دو جهت افقی و عمودی، بر روی دو محور افقی و عمودی فقط با یک دستگیره باز می شود.این نوع پنجره به دلیل نوع یراق الاتی که برای ان استفاده می شود دارای امنیت بالاتری نسبت به دو نوع قبلی می باشد.

پنجره 2 حالته دو جداره

4-پنجره دوجداره upvcسایه بانی:

پنجره دوجداره سایه‌بانی بیشتر در سرویس‌های بهداشتی، حمام، راه پله‌ها . نورگیرها استفاده می شود. این مدل پنجره ها تنها بر یک محور افقی باز یا بسته می‌شوند. این نوع پنجره ها با توجه به خواسته شما می تواند از بالا باز شود یا از پایین، یا به داخل باز شود یا به خارج

پنجره دو جداره سایبانی

5-پنجره دوجداره upvc آکاردئونی:

این نوع پنجره ها بیشتر در فضاهای بسیار عریض به کار گرفته می‌شوند. زمانی که عرض پنجره شما از سه متر به بالا باشد از نوع پنجره های استفاده میکنند.

پنجره دوجداره upvc آکاردئونی

6-پنجره دوجداره upvc دولنگه باز شو (فرانسوری):

این مدل پنجره، دو لنگه‌ی مختلف دارد که از دو طرف باز می‌شوند. میان این دو لنگه هیچ ستون یا چیز اضافی وجود ندارد و فضای میان آن کاملاً خالی است. البته این به معنای عایق نبودن این مدل پنجره دوجداره نیست.

این مدل را می توانید به صورت تک حالته و دو حالته نصب کنید.

پنجره دوجداره upvc دولنگه باز شو

7-پنجره دوجداره upvc فولکس واگنی:

این مدل پنجره دوجداره به دلیل استفاده از یراق الات خاص آن نسبتا گران قیمت است. مدل باز شدن پنجره دوجداره فولکس واگنی مانند درهای ون فولکس واگن است. این پنجره روی ریل‌هایی تا 45 درجه باز می‌شود و فضایی بسیار کمی رااشغال می کند.

تفاوت این پنجره های دو جداره با پنجره های دو جداره ریلی در این می باشد که اتلاف انرژی بسیار کم می باشد و به دلیل نوع باز شدن آن جلوه زیبا تری نسبت به پنجره کشویی دارد.

پنجره دوجداره upvc فولکس واگنی

8-پنجره دوجداره upvc کلنگی:

مدل پنجره دوجداره کلنگی از انواع پنجره های یک جهت باز شو به می باشد که بیشتر در سرویس های بهداشتی،راه پله ها،حمام و نورگیر ها استفاده می شوند.

پنجره دوجداره upvc کلنگی

9-پنجره دوجداره upvc کشویی:

پنجره کشویی یا ریلی از هر دو طرف قابلیت باز شدن و حرکت روی ریل را دارند. ویژگی این پنجره‌ها این است که هیچ فضایی را در داخل خانه اشغال نمی‌کنند.

پنجره دوجداره upvc کشویی

10- پنجره دوجداره upvc دایره ای:

مکانیزم بازشوی پنجره‌های دایره‌ای دوجداره بر روی یک محور قطری قرار دارد.پنجره های دو جداره دایره‌ای به خاطر نوع طراحی پنجره دوجداره بسیار کمیاب‌اند و طراحی آن‌ها مشکل است.

پنجره دوجداره upvc دایره ای

11-پنجره دوجداره upvc خلیجی:

پنجره های دوجداره خلیجی را با کنار هم قرار دادن ترکیبی از پنجره‌های ثابت و بازشو پدید می آید.این پنجره‌ها در کنار یک دیگر یک فضای قوسی چندضلعی را تشکیل می‌دهند.

این نوع پنجره ها برای ایجاد جلوه زیباتر به ساختمان طراحی می شوند.

پنجره دوجداره upvc خلیجی

12- پنجره دوجداره upvc کمانی:

این مدل پنجره های دوجداره از مدل خلیجی نیز جلوه‌ی زیباتری به ساختمان شما می‌بخشند. درواقع پنجره های دوجداره کمانی یکی از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین انواع پنجره دوجداره روز دنیا به شمار می‌روند. این مدل پنجره دوجداره از افق دارای قوس است. برخلاف پنجره خلیجی که سعی می‌شد با ایجاد زاویه‌های مختلف، حالتی دایره‌ای شکل را در پنجره به وجود آید.

پنجره دوجداره upvc کمانی

 

***عوامی دیگر مانند نوع شیشه(دوجداره،سه جداره،)رنگ شیشه و برند آن همچنین انواع یراق الات با توجه به نوع پنجره انتخاب شده که شامل لولا، دستگیره، اسپانیولت داخلی و ... می باشد و همچنین برند آن، قیمت های مختلفی دارد که در قیمت گذاری کلی پنجره های upvc تاثیر گذار می باشد.

ما در این مطلب سعی کردیم همانند یک مشاور به شما اطلاعاتی کافی در جهت شناخت و خرید درب و پنجره upvc بدهیم تابتوانید یک خرید مناسب و به صرفه از برند های مرغوب و استاندارد انجام دهید.

 

لیست برتر این امکان را برای شما فراهم کرده است که لیستی از فروشندگان و شرکت های تولید کننده  درب و پنجره های upvc را به شما معرفی کرده و اطلاعات کامل آن ها را در اختیار شما قرار داده ایم تا به راحتی بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

لیست تولید کنندگان پروفیل های درب و پنجره upvc در لیست برتر